Municipiul Călărași va găzdui, pe 17 decembrie, Cupa FairPlay la handbal fete (11 – 12 ani), competiție organizată de ASC Tonus Călărași, în parteneriat cu Primăria Municipiului Călărași și Consiliul Local municipal Călărași.
„Astăzi m-am întâlnit cu Oana Bidașcu și Alex Cristea, doi dintre reprezentanții clubului organizator, care au anunțat prezența la acest turneu a unor formații din Slobozia, Techirghiol, Buzău, Țăndărei și Galați. Sunt convins că iubitorii acestui sport vor avea ce vedea!”, a scris primarul Marius Dulce pe pagina sa de socializare.
Meciurile se vor desfășura în Sala Polivalentă și în Sala de sport a Școlii Tudor Vladimirescu.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Trei bărbați au fost arestați preventiv după ce au comis mai multe furturi. Potrivit IPJ Constanța, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria […]
Primarul Marius Dulce a anunțat că a început curățenia zonelor verzi din municipiul Călărași. “Așa cum am promis am demarat curățenia zonelor verzi din municipiul Călărași. Plantăm copaci și arbuști ornamentali în toate curțile interioare […]
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data 31 ianuarie 2022 inclusiv, se depun cererile de plată pentru ajutorul de stat în sectorul creșterii animalelor, aferent serviciilor prestate în luna […]
Be the first to comment