Două proiecte cu valoare de aproape 10 milioane lei au primit undă verde de la Compania Națională de Investiții în județul Călărași.
Cel mai valoros proiect este cel al Sălii de Sport cu Tribună de 180 locuri care va fi construită în comuna Fundeni. Valoarea estimată depășește 7,7 milioane lei, iar lucrările sunt la faza de adaptare la amplasament și asistența tehnică din partea proiectantului.
Cei mai mulți bani din sumele provenite de la CNI merg la proiectarea în sine. Ofertanții au la dispoziție 10 zile pentru a înainta propunerile, iar plicurile se deschid pe 20 noiembrie 2020.
O altă sală de educație fizică școlară se construiește la Independența. Proiectul are o valoare de 2.095.444 lei și banii vin tot de la CNI.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Președintele organizației județene a PSD Călărași, Vasile Iliuță, a declarat că nu vede niciun fel de asociere cu PNL la Călărași pentru alegerile de anul viitor. El susține că această coaliție dintre PSD și PNL […]
Polițiștii călărășeni, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Oltenița, au efectuat, în cursul dimineții de luni, 24 octombrie, 14 percheziții domiciliare, în județele Călărași și Ilfov, precum și în municipiul București, […]
În cea mai mare parte a județului Călărași sunt căderi de ploaie care depune polei, anunță reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Călărași. Astfel, conform ultimei informări a Administrației Naționale de Meteorologie, în […]
Be the first to comment