Accident rutier la Tămădău Mare. FOTO ISU Călărași
Un accident rutier a fost înregistrat pe 10 octombrie în localitatea călărășeană Tămădău Mare.
Pompierii militari de la ISU Călărași au fost solicitați să intervină după ce un autoturism Opel înmatriculat în București a acroșat un disc de tractor lăsat pe marginea drumului.
Viteza mare a șoferului a făcut ca partea frontală a mașinii să fie distrusă complet. O singură persoană a fost rănită și, din fericire, viața acesteia nu este în pericol. Victima a fost preluată de un echipaj SMURD și transportată la spital.
Potrivit polițiștilor, victima este un bărbat de 20 ani.
Accident rutier la Tămădău Mare. FOTO ISU Călărași
Accident rutier la Tămădău Mare. FOTO ISU Călărași
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
O Campanie Națională privind verificarea modului în care se respectă prevederile legale care reglementează relațiile de muncă și securitatea și sănătatea în muncă în cadrul unităților cu activitate de asistență spitalicească, asistență medicală ambulatorie și […]
RAJA încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura electronică este legală, […]
Inspectoratul Teritorial de Muncă Călărași a premiat joi, 02 iunie, echipele câștigătoare la nivel județean ale concursului „Știu și aplic – Securitatea și sănătatea în muncă se dobândește de pe băncile școlii”. Potrivit ITM Călărași, […]
Be the first to comment