Lucrările de amenajare a celor două locuri de joacă pentru copii din Parcul Big, finanțate integral de la bugetul local, s-au finalizat, anunță primarul municipiului Călărași, Marius Dulce.
Astfel, potrivit edilului, echipamentele montate beneficiază de garanție, suport tehnic și service gratuit pe o perioadă de doi ani, iar garanția lucrărilor este de trei ani.
„Este al doilea obiectiv realizat, din această categorie, după cel din Parcul Central. În curând se vor finaliza și lucrările la locul de joacă, amplasat în Parcul Florilor. Proiectul de modernizare a locurilor de joacă pentru copii va continua și anul viitor. Avem nevoie nu doar de străzi mai bune ci și de spații de joacă civilizate pentru copiii și nepoții noștri”, a precizat Marius Dulce.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Comitetul Național pentru Situații de Urgență a adoptat în ședința de joi, 16 septembrie, Hotărârea numărul 70 prin care se propune stabilirea unor măsuri necesar a fi aplicate în contextul pandemiei de COVID-19. Principalele modificări […]
Șoferul moldovean, care a încercat să mituiască doi agenți de poliție rutieră din Călărași cu 400 de dolari, după ce fusese prins băut la volan, a fost reținut după denunțul la Direcția Generală Anticorupție. Polițiștii […]
Codul de caniculă pentru Călărași a fost prelungit. Administrația Națională de Meteorologie a emis un cod galben valabil în zilele de 12 și 13 iunie. În intervalul menționat, în Muntenia, în sudul Olteniei și în […]
Be the first to comment