O nouă promoție de ofițeri de poliție, la IPJ Călărași
Patru absolvenți ai Academiei de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” din București și-au început cariera la Inspectoratul de Poliție Județean Călărași.
Potrivit IPJ Călărași, tinerii ofițeri de poliție își vor desfășura activitatea în cadrul Serviciilor de Ordine Publică, Investigații Criminale, Investigare a Criminalității Economice, precum și în cadrul Compartimentului Juridic, fiind pregătiți încă din anii de studiu pe aceste specializări.
Timp de un an de zile, fiecare dintre ei se va afla sub îndrumarea unui tutore, un polițist cu experiență care să îi sprijine în primele activități din noua lor carieră.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Respectând măsurile de igienă și siguranță, Primăria Municipiului Călărași a organizat Sărbătoarea Bobotezei, eveniment religios cu tradiție în Bărăgan și așteptat de călărășeni datorită obiceiurilor care sunt păstrate și acum cu sfințenie. Pentru a păstra […]
În contextul cutremurelor devastatoare din Turcia și Siria, Consiliul Județean Călărași, împreună cu ISU Călărași, au început evaluarea necesității investițiilor în consolidarea clădirilor cu risc seismic. Potrivit președintelui CJ Călărași, Vasile Iliuță, administrația județeană are […]
Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, la nivelul județului Călărași, au fost desfășurate în zone aglomerate, centre comerciale, piețe, mijloace de transport în comun și terase, acțiuni de verificare a respectării […]
Be the first to comment