Polițiștii rutieri au sancționat cu flori doamnele și domnișoarele din trafic. FOTO IPJ Călărași
Respectând tradiția, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași au organizat azi, 1 Martie, o acțiune dedicată doamnelor si domnișoarelor.
Au fost vizate în special doamnele și domnișoarele aflate la volan, acestea au fost trase pe dreapta și „sancționate” cu flori. Polițiștii le-au recomandat doamnelor și domnișoarelor să poarte centura de siguranță, să circule cu viteză adaptată la condițiile meteorologice, iar pietonilor să traverseze strada doar prin locurile marcate și semnalizate corespunzător. În schimb, aceștia au primit zâmbete și mulțumiri.
Polițiștii rutieri au sancționat cu flori doamnele și domnișoarele din trafic. FOTO IPJ Călărași
Cu ocazia primăverii ce tocmai a sosit, polițiștii urează tuturor doamnelor și domnișoarelor sănătate, bucurii, împliniri personale și profesionale!
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pe 1 Decembrie, de Ziua Națională a României, se vorbește întotdeauna despre independență, iar independența este intrinsec legată de noțiunea de libertate, iar „libertatea ar trebui să fie caracterizată de acțiuni, de acțiunile celor care […]
Codul roșu de caniculă a fost prelungit în județul Călărași și pentru 17 iulie. Administrația Națională de Meteorologie a anunțat că în Banat, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare parte a Moldovei și în sudul Transilvaniei […]
Două persoane au fost rănite ușor, sâmbătă, într-un accident rutier produs la intersecția DN3 cu DN31, lângă Canton. Potrivit reprezentanților ISU Călărași, în accidentul rutier au fost implicate două autoturisme, în care se aflau trei […]
Be the first to comment