Pompierii au salvat o pisică ce căzuse într-o fântână dezafectată. FOTO ISU Călărași
Pompierii militari din cadrul Detaşamentului Călărași au fost solicitați să intervină joi, 23 decembrie, pe raza localităţii Unirea pentru salvarea unei pisici ce căzuse într-o fântână dezafectată, fără apă.
S-a deplasat la intervenție o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și un echipaj de trei cadre militare.
Fântână avea un diametru de aproximativ un metru, iar adâncimea de aproximativ 10 metri.
Cu ajutorul accesoriilor din dotare, pisica, de culoare neagră, a fost extrasă nevătămată de către pompieri.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii călărășeni, sprijiniți de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean Călărași, au desfășurat la sfârșitul acestei săptămâni, pe drumurile publice din județ, acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță rutieră prin combaterea vitezei excesive și a utilizării […]
Trustul media CityDigital s-a făcut remarcat, până acum, prin publicațiile locale din sud și estul României. Știrile de calitate, reportajele video și emisiunile de interes local și regional sunt doar câteva dintre punctele marcate de […]
Liceul Tehnologic „Dan Mateescu” din Călărași demarează înscrierile pentru noul an școlar în sistemul de învățământ dual, în parteneriat cu TenarisSilcotub. Dosarul de înscriere se depune direct la liceu, în perioada 4 – 8 iulie. […]
Be the first to comment