A început curățenia zonelor verzi din Călărași. FOTO Primăria Călărași
Primarul Marius Dulce a anunțat că a început curățenia zonelor verzi din municipiul Călărași.
“Așa cum am promis am demarat curățenia zonelor verzi din municipiul Călărași.
Plantăm copaci și arbuști ornamentali în toate curțile interioare ale blocurilor, acolo unde am amenajat locuri de parcare și unde imaginea s-a schimbat radical.
Nu pot să nu observ reacțiile câtorva cetățeni supărați că “turnăm betoane” în loc să plantăm mai mult verde.
Betoanele au rostul lor, așa cum și copacii ne sunt vitali.
Cum arătau zonele dintre blocuri înainte și cum arată acum?
Cu eforturi concertate Primăria Municipiului Călărași – cetățean putem face lucruri și mai frumoase.
Vom continua acțiunea de plantare, toaletarea copacilor și curățenia de primăvară.
Pentru orice sesizare, așa cum v-am obișnuit, vă stau la dispoziție” – Marius Dulce
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, cu sprijinul Serviciului Rutier au depistat în trafic sâmbătă, 11 septembrie, pe DN21, în municipiul Călărași, un autocamion cu care se transportau ilegal țigarete. În urma […]
Agenția de Plăți şi Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021, pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu şi climă. Schemele de plăți directe: schema de plată unică pe […]
Primăria Municipiului Călărași va organiza și în acest an, pe 6 ianuarie, tradiționala Sărbătoare a Botezului Domnului (Boboteaza) în Parcul Central, situat pe malul Brațului Borcea, cu respectarea tuturor normelor de protecție în vigoare. „Sărbătoarea […]
Be the first to comment