Punct de prim-ajutor în Călărași. FOTO Facebook Marius Dulce
Marius Dulce, primarul din Călărași, a anunțat că au fost activate punctele de prim-ajutor în urma atenționării cod galben de caniculă.
Acestea sunt situate în zona Orizont ( stația de autobuz – sensul de mers către Tenaris) și Piața Mare (vizavi de Liceul Economic).
„Spațiile sunt răcoroase, beneficiind de echipamente de aer condiționat, aparate pentru hidratare cu apă plată și, cel mai important asistență medicală cu personal calificat în acordarea primului ajutor.
Vă sfătuiesc să apelați cu încredere, serviciile sunt gratuite și reprezintă interesul autorității locale pentru cetățeni sub cupola caniculei care se anunță în continuare.
Respectați indicațiile medicilor și aveți grijă de dumneavoastră!” – Marius Dulce
Călărașiul va rămâne și zilele următoare sub atenționare cod galben de caniculă.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, prezintă în luna iunie, în cadrul proiectului ”Exponatul lunii”, un ansamblu de piese din Colecția de Arheologie generală a muzeului, reprezentat de […]
Primarul municipiului Călărași, Marius Dulce, a fost reconfirmat, joi, 4 iunie, în funcția de președinte al Organizației Municipale PSD Călărași, în cadrul Conferinței Municipale de Alegeri a partidului. Votul colegilor săi reprezintă o nouă confirmare […]
Modernizarea sistemului medical din județul Călărași rămâne una dintre principalele priorități ale administrației județene. Președintele Consiliului Județean Călărași, Vasile Iliuță, a prezentat joi, 4 iunie, investițiile și proiectele implementate la Spitalul Județean de Urgență Călărași, […]
Be the first to comment