Se dă startul lucrărilor pentru amenajarea Portului Turistic Călărași. FOTO CJ Călărași
Consiliul Județean Călărași, reprezentat de vicepreședintele Ion Samoilă, a semnat miercuri, 21 iulie, predarea amplasamentului pentru portul turistic și ordinul de începere a lucrărilor.
Începând cu data de 2 august, zona recent demolată Malibu va deveni șantier de lucru pentru firma Coral SRL. Aceasta vine la Călărași cu o vastă experiență în domeniul construcției portuare, în portofoliu regăsindu-se și portul de la Tulcea.
Valoarea proiectului este de 18 milioane de euro, iar data finalizării a fost stabilită 2 noiembrie 2023.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Călărași au desfășurat miercuri, 13 octombrie, activități de prevenire și combatere a faptelor la regimul produselor de protecție a plantelor și protecția mediului. Ca urmare a […]
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, organizează, în cadrul proiectului „Atelierele Muzeului”, în perioada 14 – 16 decembrie, un atelier dedicat sărbătorilor de iarnă. Așa cum obișnuiește de […]
Un tânăr de 22 de ani, din Călărași, s-a ales cu un dosar de cercetare penală după ce a fost depistat la volan, pe o stradă din municipiu, în timp ce se afla sub influența […]
Be the first to comment