Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Călărași a luat decizia ca alte trei unități de învățământ să-și schimbe programul de lucru pentru a preîntâmpina problemele legate de răspândirea Noului Coronavirus.
Astfel, începând cu 7 octombrie 2020, Școala Gimnazială “Dragoș Marin” din localitatea Ștefan cel Mare, dar și Grădinița cu Program Prelungit nr. 1 care aparține de școală, intră în scenariul galben.
O măsură similară a fost dispusă pentru Școala Gimnazială “Carol I” din Călărași.
În perioada de scenariu galben, elevii au ocazia să meargă la școală, dar conducerea fiecarei unități de învățământ poate să decidă ca prezența să fie obligatorie față în față pentru două săptămâni și apoi copiii să învețe de la distanță.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Oltenița anunță că accesul persoanelor în sediile instituției se va face doar pe baza certificatului verde. Astfel, potrivit Primăriei Oltenița, accesul persoanelor în sediile instituției, precum și Direcției de Evidența Persoanelor, va fi permis […]
Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod galben de caniculă, valabil în intervalul 28 – 30 august, ce va afecta întreaga zonă de sud-est a țării. Astfel, potrivit ANM, duminică, 28 august, valul de […]
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Călărași a hotărât luarea unor măsuri pentru diminuarea impactului riscului de îmbolnăvire cu coronavirus la nivelul localităților Valea Argovei, Mitreni, Dorobanțu, Căscioarele, Frumușani și Perișoru. Astfel, ca urmare a […]
Be the first to comment