RAJA a anunțat că joi, 23 mai 2024, echipele furnizorului de energie electrică vor executa lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor în zona localității Fetești – Buliga.
„Fără curent, Sursa de Alimentare cu Apă nu va putea funcționa, iar abonații din cartierul Buliga din orașul Fetești, vor rămâne fără apă potabilă, în intervalul orar 08.30 – 16.30.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat consumatorilor, pe care îi asigurăm că, de îndată ce se va relua alimentarea cu energie electrică, lucrătorii RAJA vor relua alimentarea cu apă.
Totodată, rugăm consumatorii din zona afectată asigure rezerva minimă necesară de apă pentru consum și uz casnic pe perioada întreruperii furnizării apei” – RAJA.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, la nivelul județului Călărași, au fost desfășurate în zone aglomerate, centre comerciale, piețe, mijloace de transport în comun și terase, acțiuni de verificare a respectării […]
Polițiștii călărășeni au desfășurat, în perioada 29 – 30 mai, o serie de controale în vederea identificării deținătorilor de câini din rasa ogar și metis de ogar, precum și pentru verificarea modului de respectare a […]
Președintele organizației județene PSD Călărași, Vasile Iliuță, a anunțat că a fost validat în Consiliul Politic Național candidat al social-democraților pentru președinția Consiliului Județean Călărași, iar Marius Dulce a fost validat pentru a candida la […]
Be the first to comment