Un polițist călărășean a obținut locul I la concursul de tir sportiv „Cupa Policeman”. FOTO: IPJ Călărași
Subinspectorul de poliție Ioan Robert Olaru, din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, Biroul Pregătire Profesională, a obținut locul I la concursul de tir sportiv, „Cupa Policeman” – Ediția a III-a, organizat de Sindicatul Național al Polițiștilor și Personalului Contractual – Ilfov.
Potrivit IPJ Călărași, la data de 09 decembrie, peste 30 de polițiști, membrii în cadrul Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual, au participat la concursul de tir sportiv, desfășurat la poligonul Tactical Shooting Range București.
Concursul a constat într-o probă de precizie, la o distanță de 15 metri, cu o armă de calibrul 9x19mm și 10 cartușe.La final, subinspectorul de poliție Ioan Robert Olaru s-a clasat pe locul I, în urma barajului. Anul trecut, el s-a clasat pe locul II la acest concurs.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În prezența șeful Departamentului pentru Situații de Urgență, dr. Raed Arafat și a Inspectorului General al IGSU, general-locotenent Dan Paul Iamandi, mai multe echipamente extrem de necesare în eforturile de combatere a pandemiei au intrat […]
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași cercetează un bărbat pentru săvârșirea infracțiunilor de amenințare și distrugere. Potrivit IPJ Călărași, la data de 31 ianuarie, în jurul orei 07.50, polițiștii din Modelu au fost […]
Acțiunile pentru siguranța comunității din ultimele zile ale polițiștilor călărășeni au avut ca rezultat aplicarea a peste 450 de sancțiuni contravenționale, iar în trafic, pentru neregulile constatate, 41 de conducători auto au rămas fără permis. […]
Be the first to comment