La data de 2 decembrie a.c., în jurul orei 4:34, polițiștii din cadrul Biroului de Poliție Autostradă A2 au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la producerea unui accident rutier la kilometrul 42, sensul de mers București spre Constanța.
Din primele cercetări a reieșit faptul că un autoturism, condus de un tânăr, de 19 ani, ar fi intrat în coliziune cu o autoutilitară cu semiremorcă, condusă regulametar, pe aceeași bandă, de către un bărbat, de 43 de ani.
În urma coliziunii, șoferul autoturismului a decedat pe loc.
Conducătorul, de 43 de ani, a fost testat cu etilotestul, rezultatul fiind negativ.
În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, iar cercetările sunt în desfășurare, pentru stabilirea situației de fapt.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Astăzi – 20 martie 2024, s-a înregistrat o avarie la nivelul sistemului de alimentare cu apă din orașul Fetești, județul Ialomița. Potrivit RAJA, pentru executarea operațiunilor de remediere a acesteia, în intervalul orar 12.00 – […]
Primarul municipiului Călărași, Marius Dulce, a anunțat luni, 28 iunie, semnarea contractului privind atribuirea serviciilor de proiectare şi de execuție a lucrărilor în cadrul proiectului cu titlul ”Reducerea emisiilor de carbon în municipiul Călărași prin […]
Magie în lumină rece și caldă, un brad sub care copiii își pot pune o dorință, elemente de decor premieră pentru Călărași, toate acestea au fost amenajate în Târgul de Crăciun 2021. Potrivit reprezentanților Consiliului […]
Be the first to comment