Un accident pe A2 a avut loc, astăzi, în localitatea Fundulea după ce un autotren din Ucraina a intrat în parapetul median și s-a răsturnat.
Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Româneinformează că pe autostrada A2 București-Constanța, la kilometrul 32+300 de metri, pe sensul spre litoral, în zona localității Fundulea, județul Călărași, un autotren înmatriculat în Ucraina a impactat parapetul median și s-a răsturnat pe partea carosabilă. În urma impactului, sunt scurgeri de carburant pe suprafața de rulare. Nu au rezultat persoane rănite.
Traficul rutier a fost oprit pe ambele sensuri timp de zeci de minute, circulându-se doar pe banda de urgență.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Direcția Județeană de Statistică din Călărași a anunțat informațiile legate de prețurile de consum din luna septembrie 2020, comparativ cu ceea ce se întâmpla în septembrie 2019. Astfel, Preţurile de consum au crescut cu 2,5%. Rata […]
Reprezentanții Serviciului Teritorial al Poliției de Frontieră Călărași și-au adaptat misiunile în scopul fluidizării traficului în punctele de trecere a frontierei, precum și pentru întărirea dispozitivului de supraveghere și control la frontiera de stat. Alături […]
Odată cu intrarea în vigoare a noilor măsuri de prevenire a răspândirii noului coronavirus, echipajele de poliție aflate în serviciu pe raza județului Călărași, au verificat în ultimele 24 de ore modul de respectare a […]
Be the first to comment