Muzeul Dunării de Jos, Călărași. FOTO Adrian Boioglu
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, organizează, în cadrul proiectului ”Atelierele Muzeului”, în perioada 22-26 aprilie, un atelier de creație.
“Astfel, invităm călărășenii interesați să participe, în preajma sărbătorilor pascale, la un atelier în cadrul căruia participanții vor avea ocazia să realizeze un obiect sub forma unui coșuleț pentru ouă.
Atelierul se va desfășura la Secția Arheologie a muzeului (Demisolul Consiliului Județean Călărași), între orele 9.00-12.00 și este dedicat persoanelor cu vârste mai mari de 7 ani” – Muzeul Dunării de Jos.
Programările se fac la numărul de telefon 0787848966, de luni până vineri, în intervalul orar 8.30-15.30.
Preț participare: 2 lei/persoană.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Municipiului Călărași îi invită pe toți cetățenii orașului să participe în acest weekend la „Zilele Municipiului”, eveniment ce marchează 426 de ani de atestare documentară a localității. Cu această ocazie, primarul Marius Dulce, a […]
Polițiștii din Călărași au deschis un dosar de cercetare penală, după ce, în cursul dimineții de marți, 12 aprilie, două persoane, tată și fiică au fost găsiți morți, în casa lor, primele date indicând comiterea […]
Pompierii militari din cadrul Secției de pompieri Lehliu Gară au salvat miercuri, 19 mai, un cățel căzut într-o canalizare neacoperită, adâncă de aproximativ trei metri. Potrivit ISU Călărași, pompierii militari au fost solicitați de către […]
Be the first to comment