Au început procedurile pentru demararea lucrărilor de construcție a noului corp de spital. FOTO CJ Călărași
Consiliul Județean Călărași anunță că au început procedurile pentru demararea lucrărilor de construcție a noului corp al spitalului județean.
Potrivit CJ Călărași, Cristian Erbașu, reprezentantul Grupului de Construcții Erbașu, compania care lucrează pentru Compania Naţională de Investiții (CNI), este prezent la Călărași pentru discuții tehnice cu executivul Consiliului Județean și cel al Spitalului Județean de Urgență.
„Se preconizează ca în luna martie 2021 să se predea amplasamentul constructorului, până atunci eliberându-se zona de imobilele aflate pe terenul destinat obiectivului”, au precizat reprezentanți ai instituției.
Au început procedurile pentru demararea lucrărilor de construcție a noului corp de spital. FOTO CJ Călărași
Au început procedurile pentru demararea lucrărilor de construcție a noului corp de spital. FOTO CJ Călărași
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare meteorologică Cod Portocaliu, conform căreia luni, 2 august, se va semnala un val de căldură persistent și disconfort termic deosebit de accentuat. Potrivit atenționării ANM, în Muntenia, […]
E-Distribuţie Dobrogea SA a pus la dispoziția Primăriei Călărași un spațiu, pe strada Speranței, pentru amenajarea unui centru de vaccinare împotriva COVID-19. Anunțul a fost făcut chiar de primarului orașului, Marius Dulce, pe pagina sa […]
Polițiștii călărășeni vor desfășura, în perioada 12 – 15 august, activități de prevenire în vederea creșterii gradului de siguranță a cetățenilor. Astfel, potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, în baza planului de acțiune SAFE WARERS […]
Be the first to comment