Un șofer aflat sub influența băuturilor alcoolice a fost depistat de polițiștii din Călărași.
În ziua de 29 august, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Călărași au depistat pe strada General Costică Ștefănescu, din municipiul Călărași, un bărbat, de 54 de ani, din comuna Ștefan cel Mare, în timp ce conducea un autovehicul, deși se afla sub influența băuturilor alcoolice.
La testarea cu aparatul etilotest bărbatul a prezentat o concentrație alcoolică de 0,99 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului, totodată, fiindu-i suspendat permisul de conducere pe o perioadă nedeterminată, până la soluționarea cauzei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Călărășenii sunt invitați sâmbătă, 3 septembrie, să ia parte la ziua adopțiilor la Zoo, un eveniment realizat în colaborare cu Serviciului Public pentru Gestionarea Câinilor Fără Stăpân Călărași. Acest eveniment, ce se va desfășura , […]
Județul Călărași se va afla începând de marți după amiază sub cod galben de ploi și de vânt. Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteorologică de vreme rea, un cod galben valabil din […]
O autospecială de stingere a incendiilor, cu o capacitate de 10.000 litri de apă și 400 de litri de spumogen, va fi operaţionalizată la Garda de Intervenţie Budeşti începând cu data de 22 septembrie 2022 […]
Be the first to comment