Joi, 29 februarie 2024, începând cu ora 10.00, în sala de ședințe a Instituției Prefectului Județul Călărași, a avut loc ședința lunară a Colegiului Prefectural.
Ordinea de zi a fost următoarea:
Raportul de activitate al Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Călărași pe anul 2023;
Managementul tipurilor de risc – Raport statistic al misiunilor și activităților desfășurate în anul 2023;
Campania de informare privind depunerea cererilor unice de plată în anul 2024;
Raportul de activitate al Direcției pentru Agricultură Județeană Călăraşi pe anul 2023;
Obținerea și analiza datelor privind producția vegetală, suprafețe cultivate și recoltate, producția medie și totală la principalele culturi;
Pagube produse de fenomenul de secetă pedologică culturilor agricole înființate în primăvara anului 2023;
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Ședință extraordinară a Centrului Local pentru Combaterea Bolilor al județului Călărași astăzi, 16 iulie 2024, ora 12.00, în sala de ședințe a Instituției Prefectului județul Călărași. În cadrul acestei întâlniri, prezidată de prefectul județului Călărași,Valentin […]
Vineri, 24 noiembrie, la Muzeul Municipal Călărași, începând cu ora 17.00, va avea loc o prezentare, urmată de o dezbatere despre cum putem aborda subiecte relevante pentru adolescenți (limitele în relațiile personale, autocunoașterea sau relaționarea […]
PSD Călărași și-a lansat candidata la Primăria Nicolae Bălcescu, iar la eveniment a fost prezent și liderul organizației județene, Vasile Iliuță. “În politică nu ne putem baza pe ipoteze și analize greșite. Nu ne putem […]
Be the first to comment