Miercuri, 7 aprilie, începând cu primele ore ale dimineții, drumarii călărășeni vor începe asfaltarea drumul de acces din municipiul Călărași – DJ 306A.
Potrivit CJ Călărași, zilele trecute s-a finalizat etapa de frezare a statului vechi de asfalt, bordurile au fost montate, urmează turnarea asfaltului ce va completa prima porțiune turnată înainte de sezonul rece.
Traficul rutier nu va fi blocat, însă vor exista restricții specifice unui drum pe care se desfășoară lucrări de modernizare a infrastructurii.
SC Drumuri și Poduri recomandă conducătorilor auto să folosească rutele alternative DN3 – (Canton) – DJ 306 (Cuza Vodă) – DN 21.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primarul municipiului Călărași, Marius Dulce, a semnat marți, 28 martie, contractul de finanțare aferent proiectului „Modernizare străzi în Cartierul Mircea Vodă, Lot 2, municipiul Călărași”. Valoarea totală a investiției, finanțată în cadrul PNI Anghel Saligny, […]
În această dimineață, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, sub coordonarea Parchetului de pe Lângă Judecătoria Lehliu-Gară, efectuează 41 percheziții, în județele Tulcea, Constanța, Brăila, Vaslui, Iași, Neamț, Brașov, Satu Mare, Dâmbovița, Dolj, […]
Două aeronave F-35 Lightning II ale Forțelor Aeriene ale Americii din Europa (USAFE) au aterizat joi, 24 februarie, în jurul orei 15.00, în Baza 86 Aeriană „Locotenent aviator Gheorghe Mociorniță” de la Borcea, de unde […]
Be the first to comment