Centrul de Zi pentru Persoane cu Handicap din Călărași va avea parte de dotări noi după ce Primăria Municipiului Călărași a finalizat investiția realizată în cadrul proiectului „Socializăm, ne jucăm, ne recuperăm”.
Finanțarea proiectului, în valoare totală de 24.634,85 lei, a fost asigurată prin Contractul de sponsorizare nr. 60/ 2021 înregistrat la Primăria Municipiului Călărași cu nr. 68082/07.10.2021, încheiat cu Societatea Națională de Transport Gaze Naturale „TRANSGAZ” SA.
În cadrul acestui proiect au fost achiziționate o serie de module de joacă (leagăn pentru persoane cu dizabilități, învârtitoare-carusel pentru persoane cu dizabilități, coș de basket), ce au fost montate în curtea Centrului de Zi pentru Persoane cu Handicap Călărași, aflat în administrația Direcției de Asistență Socială Călărași.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Agenția de Plăți şi Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 21 octombrie 2020, au fost autorizați la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2020, un număr de […]
Polițiștii rutieri au acționat în perioada 30 aprilie – 03 mai, la nivelul județului Călărași, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru creșterea gradului de disciplină rutieră. Potrivit IPJ Călărași, au […]
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, prezintă publicului personalitatea lunii septembrie: Ștefan Bratosin, scriitor, publicist, profesor universitar. Ștefan Bratosin s-a născut pe 22 septembrie 1957, în Călărași. A […]
Be the first to comment