Centrul Județean de Cultură Călărași. FOTO Centrul Județean de Cultură Călărași
Centrul Județean de Cultură și Creație Călărași, instituție subordonată Consiliului Județean Călărași, organizează alături de Liceul Teoretic “Mihai Eminescu” Călărași și Palatul Copiilor Călărași evenimentul cultural-artistic “Vârste Eminesciene”.
Evenimentul este dedicat Zilei Naționale a Culturii și de omagiere a celor 174 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu.
Luni, 15 ianuarie 2024, începând cu ora 12:00, în Sala “Barbu Știrbei”.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din cadrul Secției 7 Rurală Dor Mărunt au fost sesizați la data de 23 septembrie, în jurul orei 23.04, de angajata unei societăți comerciale, cu privire la faptul că o persoană a lovit cu […]
Președintele PSD Călărași, Vasile Iliuță, a prezentat joi, 09 februarie, în cadrul conferinței de presă săptămânale a partidului, o serie de investiții ce vor fi realizate prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), fiind […]
Deși departe de casă, refugiată cu familia sa la Călărași, Valeria, o fetiță din Ucraina, a avut parte de o surpriză dulce chiar de ziua ei la împlinirea vârstei de 15 ani. Valeria și membri […]
Be the first to comment