În urma fenomenelor meteo extreme de seara trecută s-au înregistrat mai multe evenimente care au necesitat intervenția echipelor din cadrul Primăriei Călărași.
Astfel, Serviciul de Gospodărire Comunală împreună cu echipe din cadrul Brai-Cata, Ecoaqua cât și pompieri de la ISU Călărași au intervenit pentru a rezolva problemele cauzate vântul puternic și aversele de peste 50l/mp.
Au fost îndepărtați mai mulți copaci căzuți în Parcul Central, în zona străzii I.L. Caragiale precum și din zona blocului E24.
Copaci doborâți de vânt în municipiul Călărași. FOTO Primăria Călărași
Copaci doborâți de vânt în municipiul Călărași. FOTO Primăria Călărași
Copaci doborâți de vânt în municipiul Călărași. FOTO Primăria Călărași
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În ultimele trei zile, echipajele profesioniste de salvatori din cadrul subunităţilor Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Barbu Știrbei” al județului Călărași au fost solicitate să intervină cu mijloacele tehnice destinate stingerii incendiilor, recuperării și salvării […]
Într-o operațiune impresionantă desfășurată sâmbătă, 8 iulie, pompierii militari din cadrul Detașamentului Călărași au intervenit prompt pentru a salva o pisicuță căzută într-o canalizare adâncă de aproximativ 15 metri. Incidentul a avut loc în zona […]
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, prezintă publicului personalitatea lunii august: Vasile Constantin (Mao). S-a născut la 7 octombrie 1937 în satul Plevna, județul Călărași, într-o familie înstărită. […]
Be the first to comment