Jandarmii au restituit unui copil telefonul pierdut la Zilele Municipiului Oltenița. FOTO: IJJ Călărași
Jandarmi călărășeni s-au aflat în misiune, în cursul serii de vineri, 21 aprilie, în vederea asigurării ordinii și liniștii publice la manifestările prilejuite de Zilele Municipiului Oltenița.
Potrivit IJJ Călărași, în timp ce aceștia patrulau pentru a-și asigura atribuțiile de serviciu, au găsit în iarbă un telefon mobil.
Militarii au reușit să identifice proprietarul într-un scurt timp, prin apelarea unui număr din agenda telefonică.
Copilul, proprietarul bunului găsit, le-a mulțumit jandarmilor pentru fapta lor.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Instituția Prefectului – județul Călărași informează că de la 1 aprilie 2022 programul de lucru al Serviciului Public Comunitar Pașapoarte din Călărași a suferit unele modificări. Astfel, programul acestui serviciu este acum, de luni până […]
Un bărbat de 56 de ani, aflat sub influența băuturilor alcoolice, a provocat un accident rutier în Chirnogi. Potrivit IPJ Călărași, la data de 9 octombrie a.c., în jurul orei 10:10, polițiștii din cadrul Secției […]
Primarul Marius Dulce a răspuns întrebărilor adresate de jurnalistul Adrian Boioglu cu privire la strada București. Cel mai important proiect de infrastructură din municipiu a intrat în linie dreaptă. Cât de mulțumit este edilul în […]
Be the first to comment