Jumătatea de est a județului Călărași se va afla sub cod galben de vânt puternic până luni seara.
Meteorologii au emis o atenționare valabilă din această noapte, de la ora 02:00, până mâine seară, la ora 20:00, pentru mai multe zone, inclusiv pentru jumătatea estică a județului Călărași.
În intervalul menționat, viteza vântului va atinge 55-65 km/h.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii Direcției de Investigare a Criminalității Economice din Inspectoratul General al Poliției Române, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București, respectiv Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează 42 […]
Polițiștii rutieri desfășoară zilnic acțiuni menite să contribuie la consolidarea gradului de siguranță a participanților la trafic. Astfel, potrivit IPJ Călărași, marți, 23 noiembrie, în jurul orei 04.00, polițiștii din cadrul Secției 8 Poliție Rurală […]
Vineri — 17 mai 2024, în intervalul orar 09.00 — 21.00, RAJA S.A. va sista furnizarea apei în comuna Dridu, județul Ialomița, pentru realizarea operațiunilor de mentenanță a instalațiilor destinate înmagazinării apei potabile. „Ne cerem […]
Be the first to comment