Primăria Municipiului Călăraşi, prin Serviciul Public Pieţe şi Oboare, va organiza în perioada 1 – 8 septembrie Târgul de Toamnă, în locaţia situată în Prel. Dobrogei.
În aceste zile, se lucrează intens pentru organizarea în condiţii optime a bâlciului.
Astfel, în parcarea din faţa Oborului, pe tronsonul str. Rocadă – Poarta 3 Obor, s-au alocat spaţii pentru 58 de agenţi economici care vor putea comercializa articole de îmbrăcăminte, încălțăminte, jucării, unelte, electronice și electrocasnice, legume şi fructe.
În incinta Oborului, vor funcţiona 16 terase şi 19 unităţi de alimentaţie publică: gogoşerii, clătite, kurtos kalacs, îngheţată, sucuri.
În parcul de distracţii vor funcţiona nu mai puţin de 8 societăţi pe o suprafaţă de 4000 mp.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Președintele PSD Călărași, Vasile Iliuță, a dezvăluit joi, 18 mai, în cadrul conferinței săptămânale de presă, importante decizii luate în cadrul Comitetului Politic Național al partidului. El a prezentat diverse aspecte politice, activitatea guvernamentală și […]
Biblioteca Județeană “Alexandru Odobescu”, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, îi invită pe călărășeni sâmbătă, 28 octombrie 2023, începând cu ora 10,00 în fața sediului central din strada 1 Decembrie 1918, pentru a sărbători […]
Președintele organizației județene a PSD Călărași, Vasile Iliuță, a afirmat că este mândru că este liderul acestei organizații, cea mai puternică din județ. El a amintit că peste 50% din voturile exprimate la alegerile locale […]
Be the first to comment