Primarul municipiului Călărași, Marius Dulce, și-a prezentat astăzi, printr-o postare video pe pagina personală de Facebook, bilanțul activității desfășurate în anul 2022.
Prezentăm, în continuare, integral materialul video postat de primarului Călărașiului, Marius Dulce:
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Pasajul de la Drajna este, potrivit datelor Ministerului Transporturilor, cel mai avansat în construcție din toate cele 4 pe care Guvernul le are în dezvoltare în prezent. Construcția pasajului de la granița județelor Călărași și […]
Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române informează că traficul este oprit pe DN 21 Slobozia – Drajna, în zona localității Constantin Brâncoveanu din județul Călărași, după ce un autotren a intrat în coliziune […]
Inspectoratul de Poliţie Judeţean Călărași organizează recrutarea și selecția candidaţilor pentru admiterea în cadrul unităţilor de învăţământ postliceal din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, sesiunea octombrie 2023 – februarie 2024, învăţământ cu frecvenţă, astfel: pentru Şcoala […]
Be the first to comment