Primăria Călărași a anunțat că traficul rutier pe strada București va fi restricționat între strada Sloboziei și strada13 Decembrie.
“Începând de mâine, 11 octombrie, traficul rutier pe strada București va fi restricționat între strada Sloboziei și strada 13 Decembrie (zona Primăriei) pentru lucrările de modernizare a acestei artere. De asemenea, la intersecțiile dintre strada Grivița cu strada Sloboziei și strada București cu strada Pompieri accesul va fi interzis pe perioada desfășurării lucrărilor” – Primăria Călărași.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Administrația Naţională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben, pentru luni, 30 noiembrie, valabilă între orele 05.00 și 20.00. Fenomenele vizate de atenționare sunt ninsori moderate cantitativ, cu depunere de strat de zăpadă. Astfel, […]
Președintele Organizației Județene a PSD Călărași, Vasile Iliuță, a prezentat joi, 11 august, în cadrul conferinței săptămânale de presă a partidului, primele patru „transferuri” făcute din rândul foștilor liberali călărășeni. Astfel, au fost prezenți primarul […]
Consiliul Județean Călărași se pregătește să aloce o sumă importantă de bani pentru un vehicul pe șenile cu remorcă. Echipamentul este finanțat prin proiectul de management eficient al situațiilor de urgență în regiunea de frontieră […]
Be the first to comment