Președintele Consiliului Județean Călărași, Vasile Iliuță, a fost prezent pe teren pentru a verifica stadiul lucrărilor pe DJ306, la Socoalele, în comuna Dragoș Vodă.
Drumul este finalizat în proporție de 90%.
“Sunt prezent oriunde Consiliul Județean are în derulare proiecte, pentru a mă asigura că acestea sunt făcute, cum am spus, în mod eficient și durabil.” – a declarat președintele Consiliului Județean, Vasile Iliuță.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primaria Călărași a anunțat că a fost semnat ordinul de începere a lucrărilor pentru modernizarea străzii Mihail Kogălniceanu și a bulevardului 1 Mai. Lucrările de execuție în cadrul proiectului ”Modernizare stradă Mihail Kogălniceanu şi B-dul […]
Într-o conferință de presă susținută joi, 13 iulie, președintele Organizației Județene Călărași a Partidului Social Democrat (PSD), Vasile Iliuță, a dezvăluit două informații deosebit de importante pentru județ. Alături de el s-a aflat directorul general […]
Procurorii din Călărași cercetează un bărbat de 31 de ani care a amenințat doi polițiști aflați în misiune. Parchetul de pe lângă Judecătoria Călărași a informat despre acest caz printr-un comuncat de presă pe care […]
Be the first to comment