Un bărbat din Dragalina s-a ales cu dosar de cercetare penală după ce a fost prins de poliţişti în timp ce, aflat la volan deși avea permisul de conducere suspendat, gonea cu 155 km/h.
Potrivit IPJ Călărași, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat duminică, 21 martie, pe DN 21, în afara localității Dragalina, un autoturism marca BMW ce se deplasa cu o viteză de 155 km/h.
La volanul vehiculului a fost identificat un bărbat în vârstă de 59 de ani, din comuna Dragalina, județul Călărași.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit că bărbatul are permisul de conducere reținut fără drept de circulație.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul având exercitarea dreptului de a conduce suspendată.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Președintele Consiliului Județean Călărași, Vasile Iliuță a anunțat luni, 7 noiembrie, pe pagina personală de Facebook, semnarea contractului prin care DJ 311 va fi modernizat. „Astăzi am semnat contractul de lucrări pentru proiectul <<Modernizarea drumului […]
Muzeul Dunării de Jos Călărași, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, prin Secția Etnografie și artă populară, se pregătește să întâmpine sărbătorile de iarnă cu un program de frumoase colinde românești. Manifestarea […]
RAJA încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura electronică este legală, […]
Be the first to comment