Polițiștii călărășeni, la datorie pentru un Revelion în siguranță
Zilnic, polițiștii rutieri desfășoară acțiuni menite să contribuie la consolidarea gradului de siguranță a participanților la trafic.
Potrivit IPJ Călărași, joi, 04 august, polițiștii din Călărași au depistat, pe strada Cornișei, un tânăr, de 28 de ani, din localitate, pozitiv la cannabis. Acesta a fost condus la spital pentru recoltarea de probe biologice de sânge și urină.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracţiunii de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un tânăr de 17 ani a fost prins de polițiști după ce a smuls portofelul unei femei în vârstă de 55 ani. Fapta s-a petrecut pe o stradă din Călărași. La data de 18 decembrie […]
Agenția de Plăți şi Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021, pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu şi climă. Schemele de plăți directe: schema de plată unică pe […]
Primăria Municipiului Călărași a achiziționat 16 detectoare profesionale de monoxid de carbon care intră, începând de marți, 9 august, în baza unui acord de parteneriat, în dotarea ambulanțelor din cadrul SAJ – Stația Centrală Călărași, […]
Be the first to comment