Cod Galben de Ploi torențiale în județul Călărași. FOTO ANM
Călărașiul se află de pe 6 octombrie, începând cu ora 18.00 sub o Avertizare Cod Galben de instabilitate atmosferică temporar accentuată.
Meteorologii au anunțat că problemele vor dura până pe 7 octombrie, la ora 6.00.
“În intervalul menționat, instabilitatea atmosferică va fi temporar accentuată în sudul și estul Munteniei, cea mai mare parte a Dobrogei și local în Moldova. Vor fi perioade cu averse ce vor avea și caracter torențial, descărcări electrice, vijelii și izolat grindină. În intervale scurte de timp sau prin acumulare cantitățile de apă vor depăși local 25 l/mp și izolat 40 l/mp.”, au precizat specialiștii Administrației Naționale de Meteorologie.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat a fost reținut de polițiștii călărășeni după ce l-a omorât câinele surorii sale. Potrivit IPJ Călărași, la data de 3 iulie, polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au fost sesizați prin plângere […]
Bogdan Cristian Mihai, managerul Spitalul Județean Călărași, a fost invitatul jurnalistului Adrian Boioglu la CLnews TV. Cu acest prilej, el a precizat că a preluat mandatul într-un moment dificil, chiar la începutul pandemiei. Bogdan Cristian […]
Pentru ca cetățenii să petreacă în liniște Ziua Internațională a Muncii, polițiștii au desfășurat activități suplimentare, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și liniștii publice. Astfel, potrivit IPJ Călărași, în perioada 29 aprilie […]
Be the first to comment