Primele doze din vaccinul AstraZeneca ajung, duminică, în România
Luni, 25 ianuarie, a început vaccinarea funcționarilor din Consiliul Județean Călărași.
Cei doi vicepreședinți, Ion Samoilă și Mihai Beștea, au primit prima doză de imunizare la orele prânzului, alături de secretarul general al județului, Aurel Paraschiv.
A început vaccinarea funcționarilor din Consiliul Județean Călărași. FOTO CJ Călărași
A început vaccinarea funcționarilor din Consiliul Județean Călărași. FOTO CJ Călărași
Președintele Consiliului Județean Călărași, Vasile Iliuță, a decis să aștepte și să fie vaccinat împotriva COVID-19 atunci când familia sa va fi programată.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Ciprian Pandea, președintele organizației județene PNL Călărași, a fost invitatul jurnalistului Adrian Boioglu la CLnews TV. Cu acest prilej, Ciprian Pandea a vorbit despre cum funcționează alianța PNL – PSD la nivel local, dar a […]
Senatorul PMP Cătălin Lucian Iliescu a anunțat lista candidaților care vor reprezenta Mișcarea Populară în alegerile parlamentare din decembrie 2020. “Mulțumesc colegei mele Simona Vlādica, președintele Organizației Județene a PMP Călărași și totodată prima pe […]
Inspectoratul de Jandarmi Județean Călărași, alături de celelalte instituții cu atribuții în domeniu, va lua măsuri pentru asigurarea unui climat de siguranță la nivelul județului Călărași, sâmbătă, 20 noiembrie la mai multe evenimente sportive. Astfel, […]
Be the first to comment