Județul Călărași se va afla sub cod portocaliu de vânt în acest weekend.
Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare cod portocaliu, valabilă în perioada 18 noiembrie, ora 18.00 – 19 noiembrie, ora 10.00.
În sudul Moldovei, estul Munteniei și în Dobrogea vor fi intensificări susținute ale vântului cu rafale în general de 85…90 km/h, iar în bazinul vestic al Mării Negre, de peste 100 km/h.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Ovidius Clinical Hospital, cel mai mare spital privat multidisciplinar din sud-estul României, a inaugurat un nou corp de clădire, care integrează un Centru de Oncologie și Radioterapie, Cardiologie Intervențională și Chirurgie Cardiovasculară, precum și primul […]
Primarul municipiului Călărași, Marius Dulce, a fost invitatul jurnalistului Adrian Boioglu la CLnews TV. Cu acest prilej, edilul a vorbit despre stadiul lucrările efectuate pe strada București și dacă își face treaba constructorul. Marius Dulce […]
O urmărire spectaculoasă a avut loc pe o stradă din Perișoru a unui șofer care nu a oprit la semnal. Acesta a lovit o turmă de oi, după care și-a abandonat mașina, fiind prins ulterior. […]
Be the first to comment