Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași au depus în penitenciar un bărbat condamnat la închisoare.
Potrivit IPJ Călărași, marți, 09 noiembrie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, cu sprijinul Serviciului pentru Acțiuni Speciale au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de instanță, pe numele unui bărbat în vârstă de 36 de ani, din orașul Budești, județul Călărași.
Acesta a fost condamnat la 3 ani, 2 luni și 5 zile închisoare pentru săvârşirea infracțiunii de furt calificat.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Președintele Consiliului Județean Călărași, Vasile Iliuță a semnat contractul pentru cel mai lung drum din Regiunea Sud-Muntenia și cu cea mai mare valoare -peste 77 milioane de euro din județul Călărași. Contractul prevede modernizarea şi […]
Polițiștii călărășeni au reținut un bărbat pentru săvârșirea de infracțiuni la regimul rutier, fiind implicat într-un accident rutier în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit IPJ Călărași, la data de 11 ianuarie, în jurul […]
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, prezintă în luna noiembrie, în cadrul proiectului Exponatul lunii, furca în brâu pentru tors lâna. În trecut, luna noiembrie coincidea cu reîntoarcerea […]
Be the first to comment