Om al străzii, ajutat de jandarmi să ajungă la adăpost de noapte. FOTO Facebook IJJ Călărași
Un om al străzii a fost ajutat de jandarmi să ajungă la un adăpost de noapte după ce înghețase pe străzile din Călărași.
Fapta s-a petrecut duminică seară și a fost postată apoi de jandarmi pe pagina lor de Facebook.
„În această seară, colegii din grupa de serviciu a Inspectoratului de Jandarmi Județean Călăraşi au identificat un bărbat care le-a povestit cu lacrimi în ochi faptul că îi este foarte frig, nu are un loc unde dormi şi nici pe nimeni care să îl ajute”, au povestit jandarmii călărășeni.
Echipajul a urmat procedura legală și a solicitat sprijinul colegilor de la Serviciul de Ambulanță în vederea efectuării analizelor ce sunt necesare introducerii bărbatului în adăpostul de noapte.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primarul ales al municipiului Călărași, Marius Dulce şi noul Consiliu local au depus astăzi jurământul de învestitură, prilej cu care edilul le-a transmis locuitorilor acestui oraș că va fi un om deschis, gospodar și va […]
Un bărbat din Modelu este cercetat penal și a fost pus sub control judiciar, pentru violență în familie, încălcarea unui ordin de protecție și amenințare, după ce și-a agresta în mod repetat concubina. Potrivit parchetului […]
Pentru preîntâmpinarea producerii unor incendii generate de exploatarea sistemelor de încălzire a locuinţelor şi gospodăriilor cetăţeneşti, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Barbu Ştirbei” Călăraşi recomandă cetăţenilor, ca la folosirea acestora, să se respecte următoarele măsuri […]
Be the first to comment