Primarul Marius Dulce a anunțat că de la ora 5 dimineața se acționează la nivelul municipiului cu 18 utilaje pentru curățarea străzilor de zăpadă și echipe pentru îndepărtarea zăpezii de pe trecerile de pietoni.
“Iarna ne arată că își poate intra în drepturi în oricare zi, de aceea suntem pregătiți să intervenim.
De la ora 5 dimineața acționăm cu 18 utilaje pentru curățarea străzilor și echipe pentru degajarea trecerilor de pietoni.
Până la această oră nu sunt condiții pentru crearea fenomenului de polei.
La adăpostul de noapte au fost cazate aseară 10 persoane care au plecat din propria dorință în această dimineață, rămânând cazată o singură bătrână.
Suntem prezenți în toate zonele municipiului!
Acolo unde sesizați probleme vă stau la dispoziție.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Compania Națională de Căi Ferate CFR SA informează că la această oră traficul feroviar este deschis pe toate magistralele feroviare, inclusiv pe secțiile de cale ferată de pe raza Sucursalelor Regionale CF Constanța și Galați, nu […]
Președintele Consiliului Județean Călărași, Vasile Iliuță, a afirmat că are încredere în justiție și că a avut mereu, în urma perchezițiilor care au avut loc ieri, la sediul CJ Călărași și la două spitale. “În […]
Prefectura Călărași informează că, la această dată, la nivelul județului, 18 clase au activitatea școlară suspendată după confirmarea a mai mult de trei cazuri de COVID-19. Potrivit reprezentanților instituției, cele mai multe clase cu activitate […]
Be the first to comment