Șase localități din județul Călărași se află sub cod portocaliu de furtună.
Avertizarea meteorologilor este valabilă până la ora 18.
Sunt afectate localitățile: Borcea, Perișoru, Jegălia, Unirea, Ștefan cel Mare, Dichiseni.
Se vor semnala: vijelie puternică, cu rafale de 70…90 km/h, frecvente descărcări electrice, grindină, averse torențiale care vor acumula (peste) 25 l/mp.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Respectând măsurile de igienă și siguranță, Primăria Municipiului Călărași a organizat Sărbătoarea Bobotezei, eveniment religios cu tradiție în Bărăgan și așteptat de călărășeni datorită obiceiurilor care sunt păstrate și acum cu sfințenie. Pentru a păstra […]
În vederea prevenirii si combaterii efectelor pandemiei de COVID-19, Legea nr. 55/2020, modificată, instituie pe durata stării de alertă măsuri temporare și, după caz, graduale, în scopul protejării drepturilor la viață, la integritate fizică si […]
Procurori ai Secției de Urmărire Penală și Criminalistică a Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și procurori ai Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București, Parchetului de pe lângă Judecătoria […]
Be the first to comment