Năstase Niculae, pompier în cadrul Detaşamentului Oltenița, a murit, duminică, 8 noiembrie, după ce fusese internat în spital cu diagnosticul de coronavirus.
Decesul lui este deplâns de colegi, care și-au luat rămas bun printr-un mesaj postat pe Facebook
„Zbor lin către armata cerurilor, nea Nicu!
Cu profund regret anunțăm că un alt coleg de-al nostru din cadrul Detaşamentului de pompieri Oltenița ne-a părăsit astăzi.
P.C. Năstase Niculae a pierdut lupta cu virusul SARS-CoV-2 la vârsta de 63 de ani!
Sincere condoleanțe familiei îndoliate!
Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească în pace!
Zbor lin către armata cerurilor, nea Nicu!”, au scris pompierii călărășeni.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Echipe mixte formate din polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, jandarmi și polițiști locali, au acționat pe data de 17 martie, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile Legii nr. 55/2020 privind […]
Polițiști din cadrul Secției Regionale Transporturi Constanța și ai Serviciului Județean Transporturi Călărași au efectuat, duminică, două percheziții domiciliare la locuințele unor persoane bănuite de săvârșirea infracțiunilor de pescuit electric și furt calificat. Perchezițiile au […]
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași au intensificat acțiunile în incinta și în zonele adiacente unităților de învățământ. Astfel, potrivit IPJ Călărași, în perioada 08 – 11 februarie, pentru creșterea gradului de siguranță […]
Be the first to comment