Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Româneinformează că pe autostrada A2 București-Constanța, la kilometrul 45+500 de metri, pe sensul de mers către litoral, în zona localității Sărulești, județul Călărași, pentru a permite extragerea unui ansamblu de vehicule ce s-a răsturnat în șanț în cursul zilei de ieri, traficul rutier este restricționat pe banda nr. 1, circulându-se doar pe banda nr. 2.
Valorile de trafic nu sunt ridicate. Se estimează reluarea normală a circulației în 60 -120 de minute.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, sărbătorește în acest an Ziua Universală a Iei printr-un eveniment special ce va avea loc la sediul muzeului, situat în strada Progresul […]
Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA SA a fost și menținerea unui punct […]
Echipajele profesioniste de salvatori din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Barbu Știrbei” al județului Călărași au intervenit cu mijloacele tehnice destinate stingerii incendiilor, recuperării și salvării persoanelor sau animalelor din medii ostile vieții, precum […]
Be the first to comment