Administrația Națională de Meteorologie a emis un cod galben de vânt pentru zona estică a județul Călărași.
Avertizarea este valabilă în intervalul 6 februarie, ora 10 – 7 februarie, ora 10.
În intervalul menționat, în nordul Crișanei, în Maramureș și Dobrogea, în nord-estul și estul Munteniei, în cea mai mare parte a Transilvaniei și local în Moldova, vântul va avea intensificări cu rafale în general de 55…60 km/h.
La munte, vântul va avea viteze de 70…80 km/h, iar în zona înaltă a Carpaților Orientali rafalele vor fi de 90…100 km/h.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Jurnalista și omul politic Carmen Avram a revenit vineri, 11 noiembrie, la Călărași, la mulți ani după ce și-a început cariera profesională chiar în această urbe, ca inginer stagiar. Vizita a fost făcută la invitația […]
Pompierii militari călărăşeni au montat 25 de detectoare de fum şi 9 detectoare pentru monoxid de carbon în localitatea Roseţi. Pompierii au fost însoţiţi la fiecare locuinţă în acest demers de către reprezentantul Serviciului Voluntar […]
Primarul Marius Dulce a anunțat că dorește înscrierea echipei de handbal în liga a doua, aceasta retrăgându-se din prima ligă din cauza datoriilor, soluția insolvenței nefiind deocamdată acceptată de către instanță. Primarul Marius Dulce a […]
Be the first to comment