Perchezițiila persoane bănuite de tulburarea ordinii și liniștii publice. FOTO cu rol ilustrativ
Sâmbătă, 27 martie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Călărași, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2.
Polițiști, jandarmi și pompieri, împreună cu polițiști locali, au verificat 210 societăți comerciale, 14 operatori economici, 614 mijloace de transport persoane și 80 de obiective de interes, precum restaurante, terase, fast food-uri.
Controalele au vizat modul de respectare a măsurilor luate pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu COVID-19.
În cursul zilei de ieri, au fost aplicate 229 de sancțiuni contravenționale la Legea 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19, în valoare de 47.200 de lei.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În cadrul acțiunilor pentru siguranța comunității din ultima săptămână, polițiștii călărășeni au intervenit la 412 sesizări ale cetățenilor. De asemenea, polițiștii au reținut permisele de conducere în cazul a 67 de șoferi care au pus […]
Consiliul Județean Călărași a anunțat că lucrările de reabilitare și modernizare a Centrului socio-cultural (fostul Palat Administrativ) în prezent Prefectura Călărași continuă. Este vorba de un monument istoric de importanță națională cuprins în lista Monumentelor […]
Mai multe dosare penale au fost întocmite de polițiștii călărășeni în urma unei acțiuni desfășurate în comuna Dragalina Potrivit Inspectoratului județean de Poliție Călărași, polițiștii călărășeni, în colaborare cu reprezentanții unei societăți de distribuție a […]
Be the first to comment