Primarul Călărașiului, Marius Dulce, a lăudat miercuri, 11 august, inițiativa Consiliului Județean de construire a unui nou corp de spital în oraș, o clădire cu cinci etaje cu o valoare de 86,2 milioane de lei.
„Am salutat inițiativa Consiliului Județean Călărași de a depune proiectul de construcție a unui corp nou de spital la Compania Națională de Investiții, obiectiv de care ne bucurăm azi, pas cu pas, la înaintarea lucrărilor. Aripa nouă a spitalului valorează 86,2 milioane de lei și va găzdui următoarele specialități medicale: imagistică (CT şi RMN), neurologie, psihiatrie, geriatrie, oncologie, pediatrie, obstetrică-ginecologie, chirurgie plastică și neonatologie. În total vor fi 230 de paturi pentru pacienții călărășeni”, a declarat Marius Dulce.
Investiția se derulează prin Compania Națională de Investiții pe o durată de 40 de luni din care patru luni sunt dedicate activității de proiectare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat din Dragalina s-a ales cu dosar de cercetare penală după ce a fost prins de poliţişti în timp ce, aflat la volan deși avea permisul de conducere suspendat, gonea cu 155 km/h. Potrivit […]
Primăria Călărași se implică în sprijinirea copiilor cu nevoi speciale din municipiu și a acordat tot sprijinul organizării unui eveniment fără precedent la nivelul localității. Astfel, a fost organizată o piesă de teatru, iar bani […]
În cadrul acțiunilor pentru siguranța comunității din ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de sesizări ale cetățenilor primite prin serviciul 112. De asemenea, polițiștii au reținut permisele de conducere în cazul a […]
Be the first to comment