Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis un cod galben pentru județul Călărași.
Astfel, marți, 30 august, valul de căldură va persista în regiunile sud-estice, inclusiv în județul Călărași, unde local va fi caniculă, iar disconfortul termic ridicat. Indicele temperatură-umezeală (ITU) va depăși pragul critic de 80 de unități. Temperaturile maxime se vor situa între 34 și 37 de grade.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Noaptea Muzeelor reprezintă un eveniment cultural prin care numeroase muzee, în parteneriat cu diverse alte instituții de cultură, își deschid anual porțile, în mod concomitent și liber, până târziu în noapte. Ca în fiecare an, […]
Un bărbat și-a pierdut viața duminică, 23 aprilie, după ce a fost lovit de o motocicletă pe care se aflau două persoane, pe DN 3B, în localitatea Gâldău. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Barbu […]
Două persoane au fost prinse de polițiști în Lehliu Gară când vindeau pește pentru care nu avea documente. Potrivit IPJ Călărași, la data de 2 noiembrie a.c., în jurul orei 08:30, polițiștii din cadrul Poliției […]
Be the first to comment