Județul Călărași se va afla sub cod galben de vânt, în 5 februarie, între orele 8 – 22.
Administrația Națională de Meteorologie a anunțat că pe parcursul zilei de luni, 5 februarie, vântul va prezenta intensificări în cea mai mare parte a țării.
La munte vor fi rafale de 70…100 km/h, iar în Transilvania, sudul Olteniei și sud-vestul Munteniei viteza vântului va atinge 65…75 km/h. În Crișana, Maramureș, Dobrogea, local în Banat și Moldova și în restul Olteniei și Munteniei vor fi intensificări locale și temporare, cu viteze în general de 55…60 km/h.
Avertizarea este valabilă în 5 februarie, între 8 – 22.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Sub sloganul „Purtarea centurii de siguranță salvează vieți”, polițiștii rutieri au derulat, timp de o săptămână, la nivel național, acțiunea Seatbelt. Astfel, în perioada 08 – 14 martie, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție […]
Polițiștii Inspectoratului Județean Călărași – Serviciul de Investigare a Criminalității Economice Călărași, ai Secției 1 Poliție Rurală Modelu și polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din Neamț, au efectuat marți, 17 mai, cinci percheziții […]
Primăria Municipiului Călărași va organiza vineri, 6 ianuarie, Boboteaza, una din cele mai mari sărbători ale creștinătății. Agenda evenimentului: 08.00 – 10.45: Oficierea Sfintei Liturghii de către Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, la […]
Be the first to comment