Un polițist din Călărași s-a ales cu un dosar de cercetare penală după ce, duminică, a fost surprins la volan în stare de ebrietate.
Bărbatul, în vârstă de 39 de ani, agent șef adjunct la Biroul de certificate de cazier judiciar din cadrul IPJ Călărași, a fost surprins în trafic, pe strada București din Călărași, în timp ce emana halenă alcoolică. Agentul se afla la volanul autoturismul proprietate personală și a fost dus la UPU Călărași, pentru prelevarea de probe de sânge.
Colegii săi de la Rutieră i-au întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „conducere a unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe”. De asemenea, conducerea IPJ Călărași a dispus cercetarea sa disciplinară.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași cercetează un bărbat pentru săvârșirea infracțiunilor de tulburare a ordinii și liniștii publice, lovire sau alte violențe și distrugere. Astfel, potrivit IPJ Călărași, la data de 13 […]
Daniel Florea, candidatul AUR la președinția Consiliului Județean Călărași și președintele organizației județene AUR Călărași, a afirmat că toți candidații formațiunii sunt oameni de valoare și nu au fost puși doar de dragul de a […]
În perioada 18 octombrie – 29 noiembrie, la nivelul ITM Călăraşi s-a desfăşurat “Acţiunea de control vizând modul de respectare a cerinţelor minime de securitate şi sănătate în muncă pentru asigurarea protecţiei lucrătorilor împotriva riscurilor […]
Be the first to comment