Trupul neînsuflețit al primarului Daniel Ștefan Drăgulin va fi depus marți, 13 Octombrie, la ora 16.00, la Capela Cimitirului Central, au anunțat reprezentanții Primăriei Călărași.
Cei care vor să-i aducă un ultim omagiu sunt rugați să folosească măști de protectie și să respecte regulile de distanțare. Accesul se va face din strada Sloboziei, ieșirea urmând a se realiza pe strada I.H. Rădulescu. Accesul publicului la capelă (în exteriorul ei) se va putea face până miercuri, 14 Octombrie, ora 10.00.
Slujba de înmormântare va avea loc la Biserica Sfânta Anastasia, miercuri, 14 Octombrie, de la ora 12.00.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Magazinele PPC Energie (companie parte a grupului PPC, denumită anterior Enel Energie) din judeţele Călărași, Constanța, Ialomița și Tulcea vor fi închise în perioada 1-2 ianuarie 2024, zile libere legale. Serviciul de call center va […]
Polițiștii Biroului de Siguranță Școlară în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Călărași au desfășurat activități în patru proiecte pentru eficientizarea modului de acțiune în domeniul prevenirii violenței fizice și psihologice (bullying) care se manifestă în […]
Asociația „Tesla Happy Owners Romania” (T.H.O.R.) pregătește un eveniment de amploare în Călărași, dedicat iubitorilor de mașini electrice. T.H.O.R. Eco Challenge, cel mai mare campionat destinat autovehiculelor 100 la sută electrice, va avea loc în […]
Be the first to comment