Călărășeni, invitați să ia parte la ziua adopțiilor la ZOO
Călărășenii sunt invitați sâmbătă, 3 septembrie, să ia parte la ziua adopțiilor la Zoo, un eveniment realizat în colaborare cu Serviciului Public pentru Gestionarea Câinilor Fără Stăpân Călărași.
Acest eveniment, ce se va desfășura , în intervalul 09.30 – 13.30, are ca scop încurajarea adopțiilor câinilor fără stăpân și totodată lansează un nou concept pentru Zoo Călărași și anume: adopția la distanță. Astfel, vizitatorii grădinii vor avea șansa să plece acasă cu un cățel sau cu un certificat de părinte adoptiv al unui animal sălbatic.
Vor fi amenajate standuri de adopție unde organizatorii vor oferi toate informațiile de care vizitatorii au nevoie. De asemenea, vor fi organizate diverse activități pentru copii de către susținătorii acestui eveniment.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție – Serviciul teritorial Constanța au dispus trimiterea în judecată, în stare de libertate, a unui bărbat din județul Călărași în sarcina căruia s-a reținut infracțiunea de folosire sau prezentare […]
Trupul neînsuflețit al primarului Daniel Ștefan Drăgulin va fi depus marți, 13 Octombrie, la ora 16.00, la Capela Cimitirului Central, au anunțat reprezentanții Primăriei Călărași. Cei care vor să-i aducă un ultim omagiu sunt rugați […]
Inspectorii de muncă din Călărași au efectuat, în perioada 16 – 19 august, controale în vederea combaterii muncii nedeclarate și pentru respectarea prevederilor legale în domeniul relațiilor de muncă și a securității și sănătății în […]
Be the first to comment