Târgul de Crăciun din Călărași se va deschide, oficial, vineri, 17 decembrie. FOTO CJ Călărași
Magie în lumină rece și caldă, un brad sub care copiii își pot pune o dorință, elemente de decor premieră pentru Călărași, toate acestea au fost amenajate în Târgul de Crăciun 2021.
Potrivit reprezentanților Consiliului Județean Călărași, Târgul se va deschide oficial pe data de 17 decembrie, la ora 18.00, și își va închide porțile în ultima zi din an.
„Urmează, zilele acestea, ca producătorii de obiecte specifice sărbătorilor de iarnă să se instaleze în cele 11 căsuțe ale elfilor, ieslea Mântuitorului să prindă contur, iar Căsuța lui Moș Crăciun să fie așezată la loc de cinste”, au transmis sursele citate.
Din data de 22 decembrie, în mijlocul Târgului de Crăciun, va fi amplasată scena pe care vor urca micii colindători ai județului, dar și artiști îndrăgiți. Spectacolele se vor desfășura în zilele de 23, 24 și 25 decembrie, respectiv 31 decembrie.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Biblioteca Județeană “Alexandru Odobescu”, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, organizează joi, 5 octombrie, începând cu ora 16.30, în fața sediului central din strada 1 Decembrie 1918, pentru a sărbători împreună Ziua Mondială a […]
Muzeul Dunării de Jos, instituție de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Călărași, prezintă în luna iulie, în cadrul proiectului ”Exponatul lunii”, IA cu altiță, una dintre cele mai valoroase piese pe care o deține […]
Polițiștii călărășeni au fost sesizați de către un bărbat cu privire la faptul că, la începutul lunii noiembrie, a încredințat autoturismul proprietate personală unui mecanic, pentru a-i efectua unele reparații. Ulterior, autoturismul a fost vândut […]
Be the first to comment