Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteorologică, de tip Cod Portocaliu, ce vizează ploi abundente, valabilă și pentru județul Călărași, de luni, 05 iulie, ora 12.00 și până marți, 06 iulie, ora 10.00.
Astfel, în județele Tulcea, Constanța, Vaslui, Galați, Brăila și în jumătatea de est a județelor Ialomița și Călărași va ploua abundent și se vor acumula cantități de apă de 40 – 50 l/mp și izolat de peste 60 – 80 l/mp.
În funcţie de evoluţia şi intensitatea fenomenelor meteorologice, Administrația Naţională de Meteorologie va actualiza prezentul mesaj.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CLnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CLnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
În urma a 17 percheziții domiciliare efectuate de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, au fost descoperite și ridicate în vederea indisponibilizării 62.730 de bucăți de articole pirotehnice. La data de 21 decembrie, […]
Administrația Națională de Meteorologie a emis miercuri, 16 iunie, o noua atenționare meteorologică Cod Portocaliu, valabilă pentru județul Călărași până la ora 23.00, fenomenele vizate fiind ploi abundente, instabilitate atmosferică accentuată și intensificări ale vântului. […]
Pe lângă activitățile pe care polițiștii le desfășoară pentru a asigura un climat sigur și liniștit, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași au devenit ajutorii lui Moș Crăciun. Astfel, luându-și rolul în serios, […]
Be the first to comment